Seviye (P-5)

[mp_row] [mp_span col="12"]

P5 DENEYİMLİ PİLOT KURSU

Planlanan kurs süresi yaklaşık 20 gündür. Kursta Teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarı ile bitiren kursiyerler yazılı sınava tabi tutulurlar. Bu kursun başarı ile tammalanması için geçerli not %75 tir.

Isınan ve yükselen sıcak hava akımları ile oluşan ve termik diye adlandırdığımız sıcak hava akımlarını kullanarak uzak mesafelere gitmenin keyfine varabilirsiniz. Yamaç Paraşütü lisanslandırma seviyelerinden ticariden önceki son eğitimdir. P5 Deneyimli Pilot Kursu. Tabiki anlatıldığı keyifli ve bir o kadar da tüm seviyelerde olduğu gibi dikkat isteyen bir faaliyettir. Mesafe uçuşunda pilot çoğu kez daha önce planlamadığı ve inmediği alana indiği için keyifli, heyecanlı ve pilotun kendine olan güvenini arttırıcı, dikkat isteyen bir faaliyettir. Deneyimli Pilot Yamaç paraşütü P5 Kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler sonrasında Ticari Tandem Pilotu ya da THK Yamaç Paraşütü kulüp öğretmen Pilotu olabilirler.

Yamaç Paraşütü P5 Kursu Uçuş Eğitimi Detayları
Tüm uçuş ekipmanları kursiyerlere ait olmalıdır. İlgili Öğretmen ya da uçuş okulu uçuş ekipmanını sağlamaz, sağlık yönünden uçuşa engel herhangi bir sağlık problemi olmayıp P4 Orta Seviye Pilot Kursu Lisansı almış her pilot P5 Pilot kursuna katılabilir.

Kursiyerler limitler dahilin deki her türlü uçuş şartlarına en az LTF / EN B sınıfı yamaç paraşütü ile hazırlanır. Bu aşamada kursiyerlerden kendilerinin ve diğer pilotların emniyetlerini göz önünde bulundurmaları istenir. Bu safhada kursiyerlere toplamda minimum 100 km doğrusal mesafe uçuşu yaptırılır. En fazla 1 tane 15 km uçuş geçerli sayılmak üzere, 20 km altındaki uçuşlar dikkate alınmaz. En az 2 en fazla 5 uçuşta minimum 100 km uçuş yaptırılır. Uçuşlar esnasında 1 öğretmen kalkışları kontrol ederken diğer öğretmen kursiyerlere planlanan rotada uçuş yaparak eşlik etmektedir.

Görevini yapan ve THK Kursunu başarı ile tamamlayan pilotlar Deneyimli Pilot Yamaç Paraşütü P5 Kursu Lisansını alırlar. Bu süreçte THK lisansı sahibi olurlar.
Kurs detayı ve ücretleri ile ilgili yamaç paraşütü yetkili öğretmeni Mustafa YILMAZ'ı arayabilirsiniz. 0505 2242726

Read more

Costs:

  • Full Course -  
  • Daily -  
  • Half Day -  
  • Hang Gliding for Beginners -  
  • Student Pilot Membership -