Seviye (P-4)

[mp_row] [mp_span col="12"]

P4 PİLOT KURSU

Isınan havanın yükselmesi ile oluşan ve Termik diye adlandırdığımız sıcak hava akımlarını kullanarak adım adım irtifa arttırmanın keyfine varabileceğiniz Yamaç Paraşütü P4 Kursu lisanslandırma seviyelerinden bir tanesidir. P4 Pilot Kursu elbette anlatıldığı gibi keyifli ve bir o kadarda tüm seviyelerde olduğu gibi dikkat isteyen bir faaliyettir. Kursun sonunda Deniz Üzerinde yapacağınız ve faaliyetin bir Parçası olan Ful SİV (Yunuslama, Kulak kapama, Önden kapama, B Stol, Derin Stol, Spiral dalış, asimetrik kapamalar, Tam Stol ve Viril) Kurs sonunda Can yeleği tedariki, nerede planlanmışsa (Deniz ya da Göl üzeri) ve hazır durumda bekletilen tekne destekli faaliyet gerçekleştirilir .

Planlanan kurs süresi 20 gündür. Tüm uçuş ekipmanları kursiyerlere ait olmalıdır ilgili Öğretmen ya da uçuş okulu uçuş ekipmanını sağlamaz, sağlık yönünden uçuşa engel herhangi bir sağlık problemi olmayıp P3 Orta Seviye Pilot Kursu Lisansı almış her pilot P4 Pilot kursuna katılabilir. Kursta Teorik ve uygulamalı eğitimlerini başarı ile bitiren kursiyerler yazılı sınava tabi tutulurlar. Geçerli not %75 tir.

Yamaç Paraşütü P4 Kursu Hakkında Detaylar
Yamaç paraşütü P4 Kursu kursiyerleri hafif ve orta şiddetteki türbülanslarda dahil olmak üzere sırt hattı yelken uçuşu ve termik uçuşu ile olabildiğince havada kalarak hava trafik kuralları çerçevesinde toplu uçuş yaparlar. Kursiyerlere en az 20 sorti 10:00 saat termik uçuşu yaptırılır. Kursiyer termik içerisinde 1 uçuşunda1000 metre veya 2 uçuşunda 700 er metre irtifa kazanmalı ve en az 1 uçuşunda 02:00 saat veya 2 uçuşunda 1’er saat termik uçuşu yapmalıdır.00:15 dakikanın altındaki uçuşlar görev uçuşu olarak sayılmaz. Uçuş süreleri GPS ile kayıt altına alınır. P4 eğitim faaliyeti Termik uçuşun öğrenilmesi açısından son derece önemlidir.

Kursun sonunda, belirlenen bir bölgede deniz ya da göl üstü (Fethiye – Ölüdeniz vb.) (basic S.I.V; Yunuslama, Kulak kapama, Önden kapama, B Stolu, derin stol, spiral dalış, Asimetrik kapamalar, tam stol ve Viril) acil durum hareketleri yapılarak başarı sağlayan kursiyerler P4 Pilot sertifikası almaya hak kazanırlar.

P4 Pilot kursu termik uçuşun öğrenilmesi ve uygulanması açısından son derece önemli bir seviyedir.

P4 Pilot seviye uçuş faaliyetlerimiz Denizli – Dinamit / Denizli –Çökelez bölgelerinde yapılmakla birlikte hava şartlarına bağlı olarak ül
Kurs detayı ve ücretleri ile ilgili yamaç paraşütü yetkili öğretmeni Mustafa YILMAZ'ı arayabilirsiniz. 0505 2242726

Read more

Costs:

  • Full Course -  
  • Daily -  
  • Half Day -  
  • Hang Gliding for Beginners -  
  • Student Pilot Membership -