Courses

Kurslar

 • P-2Başlangıç Eğitimi-Seviye 2.
  Yamaç paraşütü eğitimlerinin en keyifli ve en heyecanlı safhasını başlangıç kursu oluşturur. Hava şartlarına göre 6-10 gün arası süren bu kursumuzda kursiyerler 35 saat teorik ve yer dersi görür. Yapılacak sınav sonunda (Fiziki ve Teorik olarak) başarılı olanlar 75 metrelik Pamukkale Eğitim Tepesinden 7 defa irtifa uçuşu yapar.
 • P-3Orta Seviye Pilot Eğitimi.
  Bu aşamada öğrencilere , ters kalkış teknikleri, kendi sorumluluğunda uçuş ve iniş yapabilmelerini sağlayan bir eğitim programı uygulanır. 15:00 saatlik teorik ders programı ile yer çalışmaları ortalama 1-2 gündür. ilk 25 uçuşta eğitmen gözetiminde öğrenciye; kendi kalkış hazırlıklarını yapabilmesi ve kalkış, uçuş, iniş tekniğini kusursuz bir şekilde uygulayabilmesi öğretilir.
 • P-4Pilot Eğitimi.
  Kursiyerler, emniyetli irtifa alma, termikte yelken uçuşu, termik uçuşu, tepe inişi, hedefe iniş teknikleri ve uygulamalı yedek paraşüt katlama yöntemlerini içeren 10:00 saat teorik ders alınırlar.
 • P-5Deneyimli Pilot Eğitimi.
  Deneyimli Pilot eğitiminde pilotların yarışmalara hazırlanması, irtifa ve mesafe uçuş kabiliyetlerini geliştirerek emniyetli bir biçimde yapabilmelerini sağlamaktır.